به منظور تجهیز و راه اندازی کارگاه کارتن سازی طبعا به دستگاه و ماشین آلات نیاز دارید که تمامی دستگاه های مورد نیاز به منظور راه اندازی خط تولید کارتن سازی را می توانید از ما تهیه نماید.

اما قبل از خرید دستگاه های کارتن سازی می توانید از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

لیست دستگاه کارتن سازی

به منظور احداث یک خط تولید کارگاه کارتن سازی به شش دستگاه احتیاج می باشد :

 1. دستگاه برش کارتن
 2. دستگاه چاک زن
 3. دستگاه دایکات
 4. دستگاه فلکسور
 5. دستگاه لمینت
 6. تسمه کش

همه ی 6 دستگاه یاد شده را می توانید با قیمت مناسب به منظور راه اندازی خط تولید کارگاه کارتن سازی از ما خرید نماید.

راه اندازی دستگاه کارتن سازی

درحال حاضر تمامی کارگاه های بزرگ و کوچک به دنبال یک بسته بندی به صرفه، شیک و مقاوم هستند که بیشتر این بسته بندی ها از جنس کارتن هستند.

از بیسکویت، جعبه شیرینی و پیتزا تا کارتن های لوارم خانگی و میوه ها و… همگی نیاز به جعبه کارتنی دارند که میتوانید با راه اندازی کارگاه کارتن سازی این نیازها را برآورده کنید و سود خیلی خوبی از این کار به دست آورید.

در کنار تولید این جعبه ها میتوانید تولید ظروف کارتنی، مقوا، لوله های مقوای، رول سینگل فیس و چیزهای دیگر را داشته باشید.

امروزه خیلی از افراد با داشتن سرمایه ای که حاصل دست رنج آنهاست در جستجوی راه اندازی شعلی هستند که علاوه بر خودشان، چند نفر دیگر نیز صاحب شغل و درآمد شوند

عمده کار شرکت کارتن ماشین، ارائه مشاوره رایگان و آگاهی لازم درمورد کارتن سازی و راه اندازی خط تولید کارتن سازی است.

همراه کارتن ماشین باشید

کارتن ماشین با سالها تجربه در زمینه مشاوره و راه اندازی کارگاه کارتن سازی هر ساله چند کارگاه کارتن سازی را با سیستم های متنوع برای کارآفرینان محترم راه اندازی می کند.

می توان با کمترین سرمایه اولیه یک کارخانه تولید کارتن داشت که 6 کارگر در آن کار کنند و بدیهی است که سود مفید و قابل توجهی هم نصیب شما می شود.

راه اندازی خط تولید کارتن سازی[/caption]

ماشین آلات موردنیاز برای راه اندازی کارتن سازی :

 • دستگاه خط کش برش
 • دستگاه چاپ یا چاپ فلکسو تک رنگ تا چهار رنگ
 • 3دستگاه چاک زن (چاک زن کارتن)
 • دستگاه لب چسب
 • دستگاه دایکات (پینگ پنگی | فکی | روتاری)
 • دستگاه لمینت
 • دستگاه تسمه کش
 • دستگاه منگنه

انواع کارتن در کارگاه کارتن سازی :

 

کارتن سه لایه و پنج لایه چاپی :

جهت تولید کارتن چاپی و خط تولیدی که فقط کارتن چاپ تولید می کند به دستگاه برش، دستگاه چاپ تک رنگ، دستگاه چاک زن کارتن و دستگاه تسمه کش نیاز داریم.

اگر تیراژ و تولید شما از 5000 عدد کمتر باشد و مایل به چاپ کارتن تک رنگ یا دو رنگ هستید باید از دستگاه چاپ زنجیری تک رنگ استفاده کنید. لازم به ذکر است زمانی که کارتن 2 رنگ باشد کارتن باید 2 بار از دستگاه چاپ عبور کند یعنی اول کارتن را تک رنگ زده و برای زدن رنگ دوم، سیلندر لاستیک و مخزن رنگ را با آب تمیز کرده و سپس رنگ دوم را تولید میکنیم.

آشنایی با انواع دستگاه کارتن سازی

اگر سفارش و تیراژ بیش از 7000 عدد باشد از دستگاه چاپ فلکسو تک رنگ یا 2 رنگ باید استفاده کنید. به این صورت که اگر چاپ کارتن 4 رنگ باشد و سفارش کم باشد و ترکیب رنگ نداشته باشید از چاپ زنجیری 2 رنگ می توانید استفاده کنید.

توجه داشته باشید که در تولید سفارش بیش از 5000 تا 7000 عدد می توانید از دستگاه لبچسب استفاده کنید به این ترتیب خط تولید کامل تر می شود.

دستگاه منگنه فقط زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که کارتن نیاز به منگنه خوردن داشته باشد و برای شروع اصلا نیازی نیست دستگاه منگنه بخرید.

اگر مایل به تولید کارتن منگنه دار هستید در هرجای ایران که باشید طی 24 ساعت دستگاه به کارگاه شما ارسال و توسط تکنسین های کارتن ماشین نصب می شود. توجه داشته باشید که میتوان به جای دستگاه منگنه 2 عدد دستگاه تسمه کش نیمه اتومات بخرید که کارایی بسیار زیادی دارد.

 کارتن لمینتی یا جعبه :

جهت تولید کارتن لمینتی به دستگاه خط کش برش و دستگاه دایکات پینگ پنگی و دستگاه لمینت و دستگاه تسمه کش نیاز دارید که با استفاده از همین ماشین آلات در 8 الی 10 ساعت میتوان تقریبا 7000 عدد کارتن و جعبه تولید کرد.

البته کارتن لمینتی خواهان بیشتری دارد که راه حل اضافه کردن دستگاه لمینت و یا دستگاه لبچسب است.

دلایل انتخاب دستگاه دایکات پینگ پنگی :

 • دستگاه دایکات فکی جزو خطرناک ترین ماشین آلات در کارتن سازی می باشد و نیاز به اپراتور حرفه ای دارد.
 • قیمت دستگاه دایکات فکی بسیار بالاست (تقریبا 220 میلیون تومان سایز 120)
 • هزینه قالب دایکات روتاری بسیار بالاست و کیفیت ضعیف تری دارد و دارای خطا است.
 • کار کردن با دستگاه دایکات پینگ پنگی بسیار ساده است و سرعت و دقت خوبی هم دارد.

درآمد و سود حاصل از کارتن سازی 

راه اندازی خط تولید کارتن سازی

در صنعت کارتن سازی سود و درآمد ثابت نیست. چون قیمت قیمت کارتن خام دارای نوسان است و متاسفانه ثابت نیست ولی سود هر کارتن حدود 30 الی 35 درصد است که تقریبا 8 تا 10 درصد از سود کل خرج اجاره، کارگر، آب و برق و هزینه های دیگر است.

به عبارتی دیگر سود خالص و درآمد یک کارگاه کارتن سازی و جعبه سازی روی هر کارتن حدودا 20 الی 25 درصد است.

مساحت مورد نیاز کارگاه کارتن سازی :

مساحت مورد نیاز جهت راه اندازی کارگاه کارتن سازی 200 متر برای شروع کافی است و اگر بیشتر هم باشد خیلی بهتر است چون در آینده که سفارشات کارتن زیاد شود نیاز به جابجایی نخوهید داشت.

ارتفاع سقف کارگاه باید حتما بیشتر از 3 الی 4 متر باشد. درب ورودی حتما به اندازه ای باشد که خاور بتواند عبور کند.

مساحت کارگاه کارتن سازی 150 متر هم باشد جواب گو است توجه داشته باشید که خود زیر بنا یعنی خود سوله حداقل 150 متر باید باشد.

آیا کارتن سازی شغل مناسب و پولسازی است؟

توجه داشته باشید که کارتن سازی جزء 5 شغل برتر است و سود دهی خوبی هم دارد. در حقیقت جزء 10 شغل سخت هم محسوب می شود اما با کمی دقت میتوان امیدوار بود.

بدیهی است اگر هدف شما واقعا کار کردن باشد مطمئن باشید حتما میشود! دقت داشته باشید که ماشین آلات را حتما از دستگاه ساز بگیرید که وسط کار و با کلی سفارش به خاطر خرابی دستگاه مجبور نباشید کارگاه را تعطیل کنید.

راه اندازی کارگاه کارتن سازی

جهت راه اندازی کارگاه کارتن سازی با قیمت ارزان و سرمایه گذاری کم، پیشنهاد میکنیم برای شروع کار، کارتن سازی یا جعبه سازی را انتخاب کنید و فقط کارتن چاپی یا کارتن لمینتی تولید کنید

راه اندازی کارگاه کارتن سازی با قیمت ارزان

بعد از طی مراحل راه اندازی کارگاه کارتن سازی و شروع به کار پس از بازگشت سرمایه دوباره می توانید خط کامل کارتن سازی را بخرید که همان طور که میدانید داشتن یک خط کامل کارتن سازی در کارگاه بسیار سودمند و پولساز خواهد بود زیرا امکان تولید انواع کارتن ها و جعبه ها را در کارگاه خواهید داشت.

کارگاه کارتن سازی چاپی

همان طور که گفتیم برای شروع کار کارتن سازی میتوانید اقدام به تولید کارتن یا جعبه کنید و فقط کارتن چاپی یا کارتن لمینتی تولید کنید (به عبارت ساده تر میتوانید کارگاه کارتن سازی چاپی راه اندازی کنید).

همان طور که میدانید درواقع دو نوع کارتن وجود دارد: نوع اول کارتن لمینتی است و نوع دوم کارتن چاپی تفکیکی و ترکیبی می باشد که بیشترین استفاده را هم دارند.

کارگاه کارتن سازی چاپی

چنانچه کارتن تولید شده کارتن چاپی باشد با دستگاه چاپ غلطکی یا دستگاه چاپ زنجیری، کارتن به اشکال مختلف چاپ زده می شود و با دستگاه چاک زن کارتن قسمت چاک کارتن را میتوانید بزنید.

لازم به ذکر است که چنانچه محصول اصلی کارگاه شما کارتن چاپی باشد به دستگاه خط کش برش، دستگاه چاپ، دستگاه چاک زن و دستگاه تسمه کش نیاز خواهید داشت. تغییر رنگ کارتن و یا تیراژ کارتنی که سفارش داده شده است در استفاده در نوع دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین در مسیر کار کارگاه کارتن سازی تغییراتی ایجاد می کند که باید در خط تولید کارتن سازی اعمال شود.

درضمن اگر هدف شما راه اندازی خط تولید کارتن سازی از نوع کارتن لمینتی باشد به دستگاه خط کش برش، دستگاه دایکات پینگ پنگی، دستگاه تسمه کش و دستگاه لمینت کارتن نیاز خواهید داشت.

 

سئو دیچینو

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =