دستگاه خط کش برش جهت برش و خط تا انواع کارتن مورد استفاده قرار میگیرد. نکته جالب درمورد این دستگاه این است که تنظیم بسیار آسانی دارد و بدون نیاز به نصب و راه اندازی میتوان از آن استفاده کرد و دارای سرعت و دقت بالایی است.

دستگاه خط کش برش

دستگاه خط کش برش دارای 12 عدد چودن نری و 12 عدد چودن مادگی است که برای انداختن خط تا کارتن مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه همچنین دارای 6 عدد تیغ برش است که برای اندازه کردن (شیت کردن) کارتن استفاده می شود.

دستگاه خط کش برش یکی از ماشین آلات مورد نیاز برای شروع صنعت کارتن سازی می باشد که برای تنظیم ابعادی ورق که شامل خط درب، اندازه ارتفاع و درب است و در بسیاری از موارد برای سایز کردن طول، عرض و لب چسب کارتن به کار برده می شود.

بهتر است بدانید که هیچ ورق ارسالی از ورق سازی بدون استفاده از برش قابلیت اجرایی شدن را ندارد!

دستگاه خط کش برش تمام خواسته های شما از این تجهیزات برای برآورده شدن کار خود را برآورده می کند. دستگاه خط کش برش در ابتدای هر کارگاه کارتن سازی نصب می شود و دارای تیغ و خط می باشد.

با استفاده از تیغ ها، کارتن ها را به اندازه مورد نظر برش می زنند. توجه داشته باشید که در هنگام برش زدن، فشار دستگاه باید با تعداد کارتن ها تنظیم شود، چون اگر از چند کارتن در دستگاه خط کش برش استفاده شود ممکن است به دلیل فشار زیاد کارتن ها له یا پاره شوند. اگر تعداد کارتن ها در خط برش کم باشد فشار دستگاه خط کش برش کم می شود و خط روی کارتن نمی افتد.

خط کش برش

خط کش برش در کارتن سازی

خط کش برش از قسمت اصلی و مهم خط تولید و کارگاه های تولید کارتن به شمار می رود. این ماشین آلات از چند تکه ساخته شده اند. به صورتی که به راحتی تیغه های دستگاه باز شوند و امر تمیز یا تعویض کردن انجام شوند.

این دستگاه دارای 7 تیغه و 12 خط دوبل می باشد و جنس سیلندر ها از کروم سخت می باشند. شاسی میز خط کش برش از پروفیل و در سایز 90 در 90 ساخته می شود.

به منظور راه اندازی خط تولید کارتن 3 لایه و 5 لایه باید حتما از دستگاه خط کش برش و دستگاه چاپ قلطکی و دستگاه چاک زن کارتن استفاده کرد.

با استفاده از این ماشین آلات می توانید انواع کارتن های کوچک و بزرگ یخچال، تلویزیون و جعبه پیتزا را به مرحله تولید برسانید.

برای تبدیل محصولاتی از قبیل کاغذ، کارتن، مقوا و پوشه باید از روش خاصی در برش آن استفاده کرد. یکی از این روش ها برش قالبی است. با توجه به نوع استفاده از کاغذ و کارتن شما باید روش برش خود را مشخص کنید.

استفاده از دستگاه خط کش برش آسان و سهل است و نیاز به آموزش خاصی ندارد. ولی اگر برای اولین بار است که با دستگاه کار می کنید حتما از ما بخواهید که یه دوره آموزش کوتاه مدت برای تمامی افرادی که با دستگاه در ارتباط هستند برگزار کنیم تا از وقوع خطر برای فرد و دستگاه جلوگیری شود.

کاربرد دستگاه خط کش برش

همان طور که گفتیم دستگاه خط کش برش کارتن در ابتدای هر کارگاه کارتن سازی نصب می شود و دارای تیغ و خط میباشد که با استفاده از تیغ دستگاه، کارتن را به اندازه مورد نظر برش زده (شیت) و با استفاده از خط، قسمت مورد نظر کارتن را خط زده که درب کارتن را تشکیل میدهد.

در گذشته ورق کارتن را بصورت شیت شده از ورق سازی تهیه میکردیم. البته الان هم امکان تهیه ورق شیت شده وجود دارد اما به خاطر افزایش قیمت، به صرفه نیست. پیشنهاد کارتن ماشین به شما استفاده از دستگاه خط کش برش است که صرفه اقتصادی بهتری دارد. توجه داشته باشید که در کارتن 3لایه و 5لایه تنظیم دستگاه خط کش برش را باید تغییر دهید. مخصوصا قسمت خط دستگاه زیرا اگر فشار خط زیاد باشد کارتن ترکیده و له می شود و اگر فشار خط کم باشد روی کارتن خط نمی افتد.

دستگاه خط کش برش

مراحل کار دستگاه خط کش برش

مراحل انجام کار توسط دستگاه خط کش برش عبارتند از :

 • بارگذاری : برداشتن کاغذ و کارتن ها و دسته کردن آن ها
 • دسته کردن کارتن ها : این مرحله شامل چند بخش می باشند که عبارتند از:
 • 1. دادن هوا به کاغذها جهت کاهش اصطکاک بین آنها
 • 2. ردیف و منظم نمودن دسته های کارتن و کاغذ
 • 3. خارج کردن هوا از بین کاغذها
 • 4. جابه جایی و حمل و نقل

قطعات تشکیل دهنده دستگاه خط کش برش :

 • تیغ
 • خط سیلندر
 • نگهدارنده بلبرینگ
 • دنده زنجیر ها

نکته : حتما به اندازه قطعات توجه ویژه ای داشته باشید زیرا اگر اختلاف آنها بیشتر از 1 میل باشند، موقع انجام کار با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد که عبارتند از :

 • 1. در هنگام تنظیم دستگاه باید دقت ویژه ای داشته باشید چون قسمت میز دستگاه خط برش جدا درست می شود و قسمت بدنه و غلطک هم بصورت جداگانه تهیه می شود. یکی از روش هایی که برای تنظیم دستگاه مورد توجه است استفاده از گونیای خط کش برش جهت تنظیم دستگاه می باشد.
 • 2. لرزش دستگاه در هنگام کار : اگر در هنگام کار دستگاه دارای لرزش بود، امکان دارد به این دلیل باشد که دستگاه تراز نیست. بنابراین باید با استفاده از آچار پیچ، دستگاه را تنظیم کنید.
 • 3. روشن شدن دستگاه با مکث زیاد : این ایراد ممکن است که از سیلندرها یا زنجیر و دنده ها باشد، بهتر است هر هفته آنها را روغن کاری کنید و 8 تا 10 بار در ماه دستگاه را با نفت شستشو دهید.

فروش دستگاه خط کش برش :

خرید و فروش دستگاه خط کش برش کارتن با بهترین کیفیت و خدمات پس از فروش.

(دستگاه خط کش برش شهید باقری)

این دستگاه خط کش برش شامل میز و شاسی بسیار سنگین و بدنه 4 سانتی و 7عدد تیغ و 12 عدد خط دوبل است که بسیار تمیز کارتن را برش و خط میزند.

سیلندرها سنگ محور خورده و کروم سخت میباشد. با تنظیم سریع و آسان برای راه اندازی خط تولید کارتن سازی برای کارگاه و کارخانه های بزرگ و کوچک کارتن و جعبه سازی مورد استفاده قرار میگیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید دستگاه خطکش برش باما درتماس باشید

09127626321

021-36167600

021-36168600

پاسخ بدهید